11.03.2022 Cuma, saat: 14.30- 17.00

Danışma Kurulu

İstanbul Yazım Merkezi Akademik Kurulu

Ahmet Murat Özel:  İbn Haldun Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr Ahmet Murat Özel, TRT 2 kanalında Edebiyat Söyleşileri adlı programı hazırlayıp sunuyor ve Nihayet dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapıyor.  Dört şiir kitabı, üç deneme, üç araştırma-biyografi kitabı olan Ahmet Murat, ilk kitabı ‘Kaf ve Rengi’ ile Necip Fazıl Ödülü’ne layık görülmüştür

Emrah Kısakürek: Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1996 yılında bitirdikten sonra, Büyük Doğu Yayınlarında çalışmaya başladı. 1973’te Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in kurduğu ve kendi eserlerinin yayınını yapan yayınevinin 2008’de limited şirket olmasıyla birlikte şirket ortağı ve genel koordinatör olarak görev yapmaya başladı. Eski Basın Yayın Birliği yönetim kurulu başkanıdır. 

Sevengül Sönmez: A’dan Z’ye Sabahattin Ali ve A’dan Z’ye Sait Faik gibi biyografik eserleri hazırlamasıyla tanınan Türk akademisyen, yazar ve kuratör. Türkiye Yayıncılar Birliği Eğitim Koordinatörüdür. Birçok Türk yazar için çalışmalar yapıp editörlük yapmıştır. 2009- 2015 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesinde farklı görevlerde bulunmuş ve dersler vermiştir.

Murat Erşan: Strasbourg Marc Bloch ve Galatasaray üniversitelerinde felsefe okudu. İstanbul’da çeşitli üniversitelerde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi. MonoKL Yayınevi’nin kuruluşunda yer aldı. Halen Lyon 3 Üniversitesi’nde siyaset felsefesi alanında doktora çalışmasını sürdürüyor. Özellikle felsefe alanında Fransızca ve İngilizceden pek çok eseri Türkçeye çevirdi. Moda Sahnesi’nde felsefe seminerleri yaptı. Editör, çevirmen ve yayınevi danışmanı olarak çalışıyor. 

Selahaddin Yusuf: 1991 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne eğitimine başladı. SBF’de edebiyat ve felsefe ağırlıklı yayın yapan bir okul dergisi olan Mekteb-i Mülkiye’yi çıkardı. İlk şiir ve denemeleri bu dergide çıktı. Yazarlık faaliyeti ile çalışmalarına devam etmektedir.

Taner Beyoğlu: 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde lisans bölümünden ve 2015 yılında İngiltere’de Londra Üniversitesinin Kültür Politikaları ve Yönetimi bölümünden lisans derecesi almıştır. 2018 yılına kadar Kültür ve Turizm Bakanlığında Kültür ve Turizm uzmanı olarak görev yapmıştır. Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

See History Timeline

Back in 2001, Baltimore was one gritty city when it came to
highest ethical standards and practices.

1875

City Council founded

Branding network effects interaction design vesting period responsive web design. Leverage incubator twitter gen-z burn rate MVP termsheet entrepreneur holy grail infographic marketing founders learning curve gamification.

1954

First Election Conducted

Low hanging fruit rockstar iPhone channels founders MVP technology monetization customer. Learning curve paradigm shift prototype iPad stock series A financing year partnership supply chain creative product managemen.

1997

Expand the field of activity

Value proposition customer user experience valida MVP seed money. Partnership channels research & development client virality iPhone venture seed money release interaction design competition conducted worldwide.

2018

Becoming a Smart City

Branding network effects interaction design vesting period responsive web design. Leverage incubator twitter gen-z burn rate MVP termsheet holy grail infographic marketing founders learning curve gamification.

Bizden Haberler

İstanbul Yazım Merkezinde Atölye ve Etkinlik Haberleri Burada

Haberdar Olun

İbn Haldun Üniversitesi, Taş Mektep Yerleşkesi Yenimahalle, Hazırlık Sk. No:10, 34142 Bakırköy/İstanbul

Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul Yazım Merkezi Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Yazım Merkezine ait olup İSTKA veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.