11.03.2022 Cuma, saat: 14.30- 17.00

İstanbul Yazım Merkezi, Rol Model Seminerleri

Date
29 Mart 2022
Time
14:30 - 17:00
Location
İbn Haldun Üniversitesi, Başakşehir Yerleşkesi

İstanbul Yazım Merkezi, Rol Model Seminerleri

Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun geliştirdiği bu grup çalışması katılımcıların kendi içlerine, öz’lerine dönerek değerlerini, güçlü yönlerini ve bunları kullanarak ulaşabilecekleri amaçlarını fark etmelerine destek olmak amacını taşıyor. Evrende ölçülemeyecek kadar küçük bir yer kaplayan, öte yandan yaratılmışların en şereflisi olan küçük alem insanın özgücü ve özgüveniyle işte bu ‘Hiç’ ile ‘Hep’ arasındaki dengeyi yakalamasını ve dünya yaşamı deneyiminde zorlanmadan, akarak yol almasını kolaylaştırıyor. Katılımcıların kendi eşsiz var’lıkları yanında bir kağıt ve kalem ile gelmeleri beklenmektedir. Katılımcılar çalışma sonucunda hayat boyunca istedikleri sıklıkta uygulayabilecekleri bir yönteme sahip olacaklardır.

Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu kimdir

Lisans ve doktora derecelerini Boğaziçi Üniversitesi’nden (Endüstri Mühendisliği), yüksek lisans derecesini TEV Bursuyla Stanford Üniversitesi’nden (Engineering Economic Systems) almıştır. Ülkemizin il bazındaki ilk kalkınma planı olan Düzce İl Gelişme Planı Projesinin proje koordinatörü ve sanayi altprojesinde araştırmacı olarak görev yapmıştır.

Prof.Dr.Sivrikaya Şerifoğlu, Düzce Üniversitesi’nin kurucu rektörü ve Düzce Teknopark’ın kurucu başkanıdır. ‘Değer üreten üniversite’ sloganıyla ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleyen girişimci üniversite felsefesiyle kurduğu üniversitede çok sayıda ‘ilk’ hayata geçirilmiştir: Dünyanın Çerkes coğrafyası dışındaki ilk Çerkes Dili ve Edebiyatı programı, ülkemizin ilk bal ormanı, ilk sosyal güvenlik programı, ilk kadın liderliği programı vb. Ülkemizin ilk ve tek Avrupa Girişimcilik Ödülü de 2011 yılında Düzce Üniversitesi’ndeki bir proje ile alınmıştır.

Prof.Dr.Sivrikaya Şerifoğlu Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Komisyonu davetlisi olarak 2008 yılında European Union Visitors Programme (EUVP)’e, Amerikan Hükümetinin davetlisi olarak 2010 Yılında State Visitor Leadership Programme’e katılmıştır. International Women's Forum (IWF) Turkey kadın liderliği derneğinin ve Türkiye Liderlik Programı TULIP’in kurucu başkanıdır. Yükseköğretim Kurulu’nda Kadın Çalışmaları Birimi üyesidir. Yükseköğretim Kalite Kurulu’nda kurumsal dış değerlendirme ve akreditasyon takım başkanı olarak görev yapmaktadır.

Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, sosyal girişimcidir ve dönüşüm lideri olarak kurumlara danışmanlık yapmaktadır. Eğitimli Adler koçu, mentor ve koçvari mentor olarak kişilerin gelişimine destek olmaktadır. Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu Ödülü, Uluslararası Kafkas Ödülleri Yılın Özel Ödülü, 2015 Women Who Make a Difference Award, Düzce Üniversitesi Senatosu Üstün Hizmet Ödülü sahibidir.

Yorum Bırak

Haberdar Olun

İbn Haldun Üniversitesi, Taş Mektep Yerleşkesi Yenimahalle, Hazırlık Sk. No:10, 34142 Bakırköy/İstanbul

Bu web sitesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği İstanbul Yazım Merkezi Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk İstanbul Yazım Merkezine ait olup İSTKA veya Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.